Jak ochránit psa před zimou?

ochrana tlapek psů

Některým plemenům postačí ochránit tlapky balzámem na tlapky

Když se blíží zima a začíná mrznout, jednoduše se teple oblékneme a vycházky po venku trochu omezíme. Náš pejsek ale ven prostě občas potřebuje nehledě na počasí. Studený vzduch a mrazivá země pro něj může být ale stejným nebezpečím jako pro nás. Jak tedy pejska před nastydnutím nebo dalším rizikům v zimě ochránit?

Nejprve je potřeba si uvědomit, co vlastně pejskům při zimních procházkách hrozí. Nejkritičtějším místem jsou jeho tlapky. Sníh se solí, jež se v zimě na silnice sype, totiž působí velmi agresivně na prstní polštářky psů.

Jak ochránit psí tlapky v zimě?

Tím nejzákladnějším, jak můžete předejít poranění prstních polštářků v zimě, je používání speciálních mastí a balzámů na psí tlapky. Ty nanášejte vždy předtím, než s pejskem vyjdete ven. Na tlapkách totiž vytvářejí malou voděodolnou vrstvu, která pejska po dobu procházky ochrání před nebezpečnými vlivy mrazu, sněhu, soli či ledu.

Dalším skvělým způsobem ochrany tlapek mohou být psí botky. Ne všichni pejsci si je však nechají nasadit a tolerují je. Pokud se je vám ale podaří na svého čtyřnohého kamaráda dostat, určitě je to jen výhody.

Do většího mrazu se hodí oblečky pro psy

Délku a počty procházek se v zimě samozřejmě snažte redukovat jen na nezbytně nutné. Když se pak z venku vrátíte, nezapomeňte tlapky pořádně umýt teplou vodou. Pečlivě z nich dostaňte veškerý nepořádek a následně je vysušte. Tento proces byste měli v zimě dělat po každé procházce, nehledě na to, čím je, nebo není pejsek chráněn.

V případě poranění a vzniku bolestivých ran na polštářcích, je důležité postižené místo dezinfikovat, třeba i několikrát denně. Vždy po nanesení dezinfekce byste měli pejskovi zamezit v olizování si daného místa, třeba ponožkami nebo opět botičkami. Pokud problémy přetrvávají, určitě navštivte svého veterináře.

Oblečky pro psy

Pro krátkosrsté pejsky jsou pak ideální ochranou před mrazem nejrůznější oblečky. Ten si můžete koupit nebo, pokud jste šikovní, ušít sami doma. Každý pes však snáší zimu jinak. Obecně však platí, že menší plemena jsou k nastydnutí náchylnější než ty větší.

Zároveň zvažte otužilost svého hafana. Pokud se celé dny vyhřívá u kamen, asi mu bude dělat větší problém se k chladnému počasí přizpůsobit než pejskovi, který rád lítá po venku nebo třeba bydlí v kotci.

Previous
Previous

Nejlepší vánoční dárky pro psy