Cestování se psy, kteří jsou na syrové stravě

Screenshot 2021-06-08 at 13.51.03.png

Cestování se syrovým krmivem pro psy vyžaduje předem určité plánování a přípravy, ale nemusí to být nakonec tak složité, abyste muselil sáhnout po granulích :-)

Přínáším několik tipů společně s majitelkou Barfík.cz, Dominikou.

Chladící boxy

Pro přepravu a nejdelší uchování syrového krmiva je nejlepší použít chladící box. Můžete použít buď pasivní pro krátkodobé uchování, ale osobně bych doporučil aktivní chladící box na auto zásuvku. Já vlastním Campingaz Powerbox Plus 28L a jsem spokojený. Kdykoliv jedu i na prodloužený víkend s Arthurem do míst, kde není jiná možnost než se spolehnout sám na sebe, tak je to nejlepší volba. Díky vlastnosti tohoto boxu, který ochladí box až o 18 stupňů méně, než je okolní teplota, krmivo vydrží ještě lehce zmrazené i třetí den.

Jednou ze skvělých možností je i chladící box do auta s napájením na 230V nebo auto zásuvku 12V

Jednou ze skvělých možností je i chladící box do auta s napájením na 230V nebo auto zásuvku 12V

Velikost tohoto boxu je dostačující na uchování syrové stravy pro středně velkého psa až na 5 dnů. Pokud máte velké plemeno nebo více psů, doporučil bych se podívat po větších velikostech chladících boxů.

Doplňky a ovozel

Krmivo typu příloh, ovozel a další doporučuji pořídit v sušené formě, například instatní hotové směsi. Výhodou je, že pokud máte doplňky a ovozel v sušené formě, tak je můžete skladovat mimo chladící box a nezaberou vám v boxu místo.


Konzervy

Konzervy jsou oblíbená varianta při cestování se psem, který je běžně krmen syrovou stravou. Dominka z Barfik.cz k tomu dodává: “Každému psovi sedne něco jiného, co se konzerv týče, aspoň to je moje zkušenost. Rozhodně doporučuji si ty konzervy vyzkoušet ještě předtím, než pojedete, protože pokud to vašemu psovi nesedne, tak bude mít problém - průjem.

Jestli jedete pod stan do lesa, tak to asi tak nebude vadit, ale pokud pojedete někam, kde ty hovínka musíte sbírat, tak to není nic příjemného. Já si na cesty i tak potom beru k těm konzervám Probiovet nebo Hylak pro jistotu, protože prostě občas průjmik po konzervách prostě je :)”

Mám dobré zkušenosti s konzervami od Bohemia Pet Food, konkrétně hovězími konzervami. Arthura jsem jimi krmil prodloužený víkend na loveckém výcviku a problém žádný nebyl. K tomu jsem přidal mrkev a kedluben pro zpestření.

Návštěva přátel nebo hotelu s mrazákem

Vždy, když jezdíme na naši chalupu do Beskyd na delší dobu, kde máme jen mini ledničku bez mrazáku, necháváme pár kilo masa u naších přátel a sousedů, kteří tam bydlí a mají velký pultový mrazák pro své dva psy - Aossika a Hanču.

Pokud cestujete do míst, kde to neznáte a máte v místě objednaný hotel, chatu nebo jiný objekt, zeptejte se majitele před vaším příjezdem, zda je v místě mrazák a jestli jej můžete využít. Váš pes tak nemusí měnit jeho stravovací návyky, což je jen dobře.

Nakupujte čerstvé = nejlepší

Další možností, jak svému psovi zbytečně nerozhodit jiným “cestovním” jídlem žaludek je nakupovat mu maso a vnitřnosti v lokálních řeznictvích v místě vaší dovolené. Asi nejlepší varianta, jak svému psovi dodat vždy čerstvé suroviny. Nevýhodou je, že se tato varianta může prodražit, ale těch pár dnů to vaše peněženka přežije a pes má dovolenou s vámi :-)

Ovozel můžete stejně tak koupit v obchodě a připravit čerstvé do misky vašeho psa.

Freez-dried, aneb sušené mrazem

Další variantou, ale dražší, je koupit předem jídlo, které je sušené mrazem.

Dominka z Barfík.cz dodává: “Ještě je tady alternativa od Orijen freeze dried medailonky, maso, kosti, příloha. Je to fakt super, akorát při počtu mých psů bych se asi nedoplatila. My jsme u nás doma všichni fanoušci freeze dried metody sušení, protože je to pouze o tom, že se z jídla vysuší kompletně voda, všechny ostatní živiny jsou zachovány.

Pokud bych měla jednoho psa, asi bych osobně šla touto cestou. Můžete mu to dát suché, nebo když to zalijete vodou, tak Vám to nabobtná a máte normální "mokré" jídlo. “

Previous
Previous

Mohou psi šípek?

Next
Next

Psi a aloe vera